Produkty

logo
Inspiracje komunijne
17 mar

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie dla dziecka i jego rodziców. Takie okazje wymagają odpowiedniej oprawy. Jeśli nie masz pomysłu jak nadać przyjęciu komunijnemu charakteru to jesteś w dobrym miejscu. Podpowiemy jakie dekoracje są w tym sezonie na topie i jak nawet niewielkim nakładem środków zrobić efektowną dekorację na Pierwszą Komunię Świętą.

dekoracje komunijne

Zacznijmy od kolorystyki. W dekoracjach komunijnych dominują takie kolory jak złoty, srebrny, biały, błękitny, różowy oraz różowe złoto (rose gold) i ich kombinacje. Klasyczne złoto i srebrne w połączeniu z białym to najpopularniejsze połączenia. Nowością jest kolorystyka różowego złota tak bardzo wykorzystywana na weselach i nie tylko.

Czym zatem udekorować salę komunijną? Podstawą dekoracji jest z pewnością elegancko udekorowany stół. W sprzedaży są piękne bieżniki ze złotymi ornamentami i napisami "Pierwsza Komunia Święta" czy "IHS". Taką dekorację uzupełnią z pewnością serwetki z nadrukami komunijnymi lub klasyczne jednokolorowe Tendance. Tegorocznym hitem są również serwetki w formie etui na sztućce z motywem IHS. Bardzo efektowne są również serwetki pod tort w kolorze złotym lub białym, które wykorzystywane są również pod talerze.

Jeśli chodzi o dekoracje sali to możliwości są praktycznie nieograniczone. Balony gumowe i foliowegirlandy, banery, kurtyny, pompony bibułowe, świderki czy organzy i kokardy to elementy najczęściej wykorzystywane do dekoracji sali na Pierwszą Komunię Św. Z pomocą przychodzą również taśmy do balonów umożliwiające wykonywanie łuków balonowych lub stojaki na balony, dzięki którym można wykonać efektowne bukiety balonowe bez użycia helu. 

balony komunijne na stojakubalony komunijne na stojaku ihs