Produkty

logo
Jak przygotować wyjątkowy Dzień Dziecka?
15 maj

Zdecydowanie najcenniejszym prezentem dla dzieci na Dzień Dziecka będzie wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Warto pomyśleć nie tylko o zakupach prezentów, ale zaplanować wspólne zabawy. Nie trzeba na to wydawać fortuny w sklepach z zabawkami. 

Gdy planuje się sposób spędzenia Dnia Dziecka całą rodziną ważne jest branie pod uwagę wieku dzieci. Jeśli dzieci są poniżej dziesiątego roku życia można pomyśleć o:

- artystycznym popołudniu 

- teatrzyku 

- zabawie w łowienie prezentów. 

W domowych warunkach można przygotować artystyczne popołudnie, które będzie szczególnie atrakcyjne dla małych dzieci. Warto zakupić farbki, plastelinę, masę solną czy różnokolorowy papier. Wspólnie z dziećmi będziemy mogli stworzyć wyklejanki, plastelinowe figurki, orgiami. Wykorzystać można naprawdę dużo pomysłów. Taką zabawę można połączyć z łowieniem prezentów, gdzie drobne upominki, prezenty na dla dziecka zapakowane w odpowiednio przygotowane opakowania dzieci będą mogły łowić wędką. Takie wędki można kupić w wersji plastikowej, jak też wykonać z kijka, sznurka i spinacza do papieru, z którego wykona się haczyk.

Wspólnie przygotowany teatrzyk    

Ze wspólnej zabawy z dziećmi w dzień dziecka mogą powstać pamiątkowe filmy czy zdjęcia. Jeśli mamy dzieci w różnym wieku wówczas możemy zdecydować się na przygotowanie teatrzyku. Występować mogą w nim same dzieci, jak też możemy występować razem z nimi. Do przygotowania takiej zabawy możemy pozyskać w naszym sklepie farby do włosów, farby do twarzy, przebrania. 

farby do twarzy

Zabawy dla starszych dzieci 

Jeśli dzieci są w średnim wieku wówczas można pomyśleć o bardziej wymagających zabawach. Doskonałym pomysłem może być spędzenie wolnego czasu przy grach planszowych. Wybierać można naprawdę różne typy gier począwszy od edukacyjnych, poprzez historyczne, aż po taktyczne. Pozwala to ciekawie spędzić wolny czas, a jednocześnie zainteresować dzieci zapewniającymi możliwość rozwijania różnych umiejętności grami.