Produkty

logo
Wkrótce Dzień Matki. Sprawdź najlepsze pomysły na prezent!
29 kwi

Święto mamy zbliża się wielkimi krokami. Ten szczególny dzień to okazja, by pokazać matkom szacunek, miłość i wdzięczność za trud włożony w nasze wychowanie. I chociaż sposobności do dawania prezentów w całym roku jest o wiele więcej, znajdź sposób by twoja rodzicielka poczuła się tego dnia wyjątkowo. Już wcześniej, pomyśl o miłym prezencie, który wywoła uśmiech na jej twarzy. 

Bogata historia Dnia Matki

Czy wiesz, kiedy ustanowiono Dzień Matki? Początki tego wyjątkowego święta sięgają aż do czasów starożytnych, kiedy panował kult Bogini-Matki – symbolu płodności. Nowożytny zwyczaj obchodzenia tego święta, prawdopodobnie zaczął się w siedemnastowiecznej Anglii, a do Polski zawitał po raz pierwszy w 1914 roku. O tamtego czasu, tradycją jest, że dzień matki obchodzimy wiosną, 26 maja, obdarowując nasze matule prezentami, słodkościami i kwiatami.

Najlepsze prezenty na dzień mamy

Podarunek wcale nie musi być kosztowny, czasem mały drobiazg wystarczy, by sprawić radość. A że kobiety już tak mają - lubią dostawać prezenty, masz kolejny powód, by coś wybrać i zamówić. Świetnym pomysłem są spersonalizowane kobiece upominki takie jak lusterko lub etui na okulary - idealne do damskiej torebki. Kobieta kochająca gotować, z pewnością ucieszy się, gdy otrzyma akcesoria kuchenne: stylowy zestaw - fartuszek i rękawica, notatnik na ulubione przepisy lub pięknie zdobione kubki z dobrej jakości porcelany. 

Wybierając prezent zastanów się, co lubi twoja mama. Być może jest typem zmarzlucha, uszczęśliwi ją wówczas para wyjątkowych skarpet i termofor do ogrzania się w zimne dni.  Prezent oryginalny, a zarazem użyteczny to metalowa puszka z pachnącą zawartością w środku. Po rozpakowaniu luksusowego mydełka i opaski na oczy do spania, puszkę można wykorzystać do przechowywania drobiazgów. Jeśli wolisz podarować prezent tradycyjny, wciąż mogą to być eleganckie czekoladki z dedykacją.

Jak uczcić ten wyjątkowy dzień.

Prezent odgrywa kluczową rolę, ale to, co jeszcze możesz dać od siebie to twój czas. Spraw, aby poczuła, że to naprawdę jej dzień. Jeśli to możliwe, zaproś matkę na kolację, na spacer czy do kawiarni. Taka oprawa podczas wręczania prezentu, sprawi, że wspomnienia tego dnia pozostaną na długo.