Pierwsza Komunia Święta | dekoracje i zaproszenia

Pierwsza Komunia Święta to jeden z sakramentów świętych, przyjmowanych w dzieciństwie. Sakrament ten upoważnia każdego katolika do pełnego uczestnictwa we wszystkich obrządkach kościelnych między innymi do spowiedzi i przyjmowania hostii, czyli komunii.

Zaproszenia na komunię

W rodzinach katolickich dzień ten jest szczególnie celebrowany – rodzice, dziecko, jego rodzice chrzestni oraz zaproszeni goście uczestniczą we mszy świętej oraz w przyjęciu, na które wysyła się imienne zaproszenia komunijne.

Ze względu na rangę uroczystości dzień komunii świętej podkreśla się specjalnymi dekoracjami zdobiącymi stół komunijny, a także całe otoczenie. Jeżeli przyjęcie odbywa się w lokalu, dekoracjami zazwyczaj zajmuje się jego personel, natomiast gdy zaproszeni goście biesiadują w domu rodzinnym dziecka, o przystrojenie nakryć i całego pomieszczenia powinni zatroszczyć się wszyscy domownicy, gdyż dekoracje zapewnią miłe wrażenia wizualne i wprowadzą świąteczny nastrój.

Dekoracje na komunię

W sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy wiele przydatnych i eleganckich przedmiotów ozdobnych, które odpowiednio wyeksponowane dostarczą estetycznych wrażeń zgromadzonym gościom.

Do tego celu świetnie nadadzą się białe balony z nadrukiem wyrażającym kielich i hostię otoczoną promieniami. Nadruk jest w złotym kolorze, co znakomicie kontrastuje z bielą balonika.

Ozdabianie stołu komunijnego

Dekorowanie stołu to czynność obowiązkowa, ale — ponieważ oprócz dekoracji znajdą się tam półmiski z potrawami, warto wybrać ozdoby, które nie będą przeszkadzać w swobodnym sięganiu po dania. Do tego typu dekoracji można zaliczyć:

- elegancką wizytówkę z imieniem i nazwiskiem gościa, ustawioną przy

  nakryciu,

- piękne serwetki ze stosownymi nadrukami – do wyboru są kolory

  różowe, niebieskie lub białe,

- ozdoby wbijane do ciast stojących na stole,

- dekoracyjne płatki róż, które można rozsypać pomiędzy nakryciami,

- bieżnik z motywami sakralnymi w kształcie kielicha i hostii otoczonych

  pięknymi ornamentami i napisami,

- świeczki ozdobne,

- girlandy z perełkami w różnych kolorach, nanizane na żyłkę – pięknie

  udekorują stół i nakrycia,

oraz wiele innych pięknych drobiazgów, ozdobnych tkanin i przedmiotów, które podkreślą charakter uroczystości.

Wszystkie dekoracje, akcesoria komunijne, a także wzory zaproszeń dostępne są na naszej stronie internetowej sklepu czasnaparty.pl

Serdecznie zapraszamy do przejrzenia naszej bogatej oferty.

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć