Czas prezentów - czym obdarować bliskie osoby?

Zbliżające się święta to czas, w którym zaczynamy zastanawiać się nad prezentami dla swoich najbliższych, znajomych, czy współpracowników. Rękodzieło to idealny pomysł na prezent, który nie będzie bezosobowy i uniwersalny. Robiąc prezent dla bliskiej osoby samodzielnie dajemy jej znak, że jest dla nas naprawdę ważna, a prezent jest zrobiony specjalnie dla niej. Jak zrobić spersonalizowane prezenty, które nie pójdą w zapomnienie?  

Świąteczny wianek

Święta wymagają odpowiedniej oprawy. Jednym z elementów dekoracyjnych, których nie może zabraknąć w świątecznie udekorowanym domu jest świąteczny wianek. Akcesoria i dodatki do rękodzieła, które możemy wykorzystać do robienia wianków to przede wszystkim styropianowe podstawy. Wianek można udekorować suszkami, piórami, czy elementami świątecznymi takimi jak gwiazdki, małe bałwanki, czy świąteczne dzwoneczki. Wianki, na których będą filcowe ozdoby również prezentują się bardzo ciekawie. 

Tak przygotowany wianek jest idealnym prezentem dla znajomych, czy współpracowników. Jest to prezent, który będzie pięknie wyglądał w każdym domu. 

W święta choinka jest najważniejsza

Okres świąt to bardzo magiczny i zaczarowany czas. Bardzo mocno wszyscy go przeżywamy, jednak najbardziej na święta czekają dzieci. Warto o tym pamiętać i już przed świętami wprowadzić do domu zaczarowaną atmosferę. Jak? 

Zrobienie z dzieckiem ozdób na choinkę to idealny pomysł na przedłużenie świątecznej atmosfery. Dodatki i akcesoria do rękodzieła to dekoracje drewniane, które możemy powiesić samodzielnie na choince, ale również możemy z nich zrobić ciekawe kompozycje do stroików. Bardzo wielką frajdą dla dzieci, i nie tylko, będzie wspólne malowanie drewnianych dekoracji. Filcowe dekoracje bardzo ładnie będą współgrały z ozdobami z drewna. Kupując arkusze filcu możemy z dziećmi zrobić bałwanki, choineczki, czy filcowe Mikołaje. 

Dziadkowie i babcie, którzy zostaną obdarowani filcowymi ozdobami od wnuków na pewno docenią prezent, który zostanie wykonany samodzielnie, w którym będzie ogrom pracy i serca. 

Opakowanie również ma znaczenie

Robiąc prezent bliskiej osobie nie można zapomnieć o opakowaniu, które będzie eleganckim wykończeniem podarunku. Akcesoria i dodatki do rękodzieła, które warto wykorzystać do zrobienia unikalnego opakowania prezentu to ozdoby filcowe, suszki, czy samoprzylepne dżety. 

Komentarze ()

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć