Maseczki wielorazowe 3-warstwowe 5 szt.

MASHW5
24,75 zł
Brutto
Ilość
W magazynie
9986 Przedmioty

Wielorazowe maseczki higieniczne 3-warstwowe w kolorze białym. Wykonane z flizeliny. Opakowanie 5 szt.


Rozmiar uniwersalny. Wyprodukowane w Polsce.  

Maseczki są wielorazowego użytku. Posiadają certyfikat OEKO-TEX®.


Po każdym użyciu maseczkę należy uprać w wodzie z detergentem w temperaturze 40-60 stopni i bardzo dokładnie wypłukać, następnie pozostawić do wyschnięcia. Prasować gorącym żelazkiem z dwóch stron w celu wyjałowienia. Tak przygotowane maseczki odłożyć do suchego czystego pojemnika lub torebki z zamknięciem i wyjmować do użytku po 1 sztuce.


Maseczka higieniczna na usta i nos stanowi zabezpieczenie przed przenikaniem drobnoustrojów przenoszonych drogą kropelkową oraz różnych pyłów i zanieczyszczeń. Maseczki nie ograniczają swobody oddychania i zapewniają komfort. Maska higieniczna jest wygodna w użytkowaniu, łatwo dopasowuje się do kształtu nosa i twarzy. Mocowana na elastyczne gumki na uszy.


Szerokość niezałożonej maseczki ok. 18,5 x 8 cm. Na twarzy maska rozszerza się do 18 cm w pionie. Produkt polski. 

Maski higieniczne do twarzy nie dają gwarancji całkowitej ochrony przed zakażeniem, ale znacząco obniżają ryzyko zarażenia, podnoszą bezpieczeństwo, chronią przed rozprzestrzenianiem się wirusów, a także przed zanieczyszczeniami i alergenami. Mogą stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. 

Maseczki nie stanowią w myśl przepisów BHP - Środka Ochrony Indywidualnej ŚOI.

Jak zakładać, nosić, zdejmować i bezpiecznie wyrzucić maskę ochroną? 

  1. Przed założeniem maski umyj dokładnie ręce środkiem na bazie alkoholu lub wodą z mydłem.
  2. Zasłoń maską starannie usta i nos i przymocuj maskę tak, żeby szczeliny między twarzą a maską ochronną były jak najmniejsze.
  3. Unikaj dotykania maski podczas jej noszenia. Jeśli przypadkiem dotkniesz maskę, umyj dokładnie ręce środkiem na bazie alkoholu lub wodą z mydłem.
  4. Wymień maskę ochronną na nową, kiedy zrobi się wilgotna.
  5. Żeby zdjąć maskę, chwyć ją od tyłu za gumki (nie dotykaj przedniej powierzchni maski) i zdejmij, a następnie wyrzuć do zamykanego kosza na śmieci.
  6. Umyj dokładnie ręce środkiem na bazie alkoholu lub wodą z mydłem.