Regulamin sklepu www.czasnaparty.pl

Właścicielem sklepu internetowego www.czasnaparty.pl jest firma PPHU Gawena Barbara Kaczor (wpis do ewid. 4570/085, NIP 641-222-20-49, Regon 241038177). Sklep stacjonarny znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ulicy 1-go Maja 346.

Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

1. Składanie zamówienia.

Zamówienia na towar przyjmowane są poprzez portal sklepu internetowego www.czasnaparty.pl.

W sytuacji gdy na formularzu zamówienia dane klienta będą niekompletne lub nieprawdziwe, zamówienie nie zostanie przyjęte do realizacji.

2. Realizacja zamówienia.

Warunkiem realizacji zamówienia jest dostępność towaru w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient zostanie poinformowany o stanie zamówienia i wówczas będzie mógł podjąć decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

Zamówienia nieopłacone (płatne z góry) w ciągu 7 dni od daty złożenia zamówienia zostaną automatycznie anulowane.

Zamówienia opłacone do godziny 12:00 są wysyłane następnego dnia roboczego.

Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, bądź wprowadzania w nich zmian.

Do ceny towaru doliczany jest koszt przesyłki. Koszt przesłania zamówionego towaru zależy od sposobu płatności (patrz punkt 4.)

3. Zasady przesyłania zamówionego towaru.

Zamówione towary dostarczane są za pośrednictwem firmy kurierskiej, systemem Paczkomaty InPost lub Pocztex. Termin dostarczenia paczki wynosi max. 2 dni robocze od złożenia zamówienia w przypadku płatności za pobraniem, od momentu potwierdzenia przelewu przez bank w przypadku przedpłaty przelewem lub od momentu zarejestrowania płatności w systemie w przypadku płatności internetowej PayU.

Zamówienia przesyłane Paczkomatami InPost w przypadku małej ilości zleceń tą formą wysyłki wysyłane są we wtorek oraz w czwartek.

Obowiązkiem kupującego jest odebranie przesyłki. Nieodebranie zamówienia nie zwalnia konsumenta z poniesienia kosztów w związku z wysyłką (art. 30 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta). Koszt przesyłki stanowi szkodę po stronie sprzedawcy, która wynika z nienależytego wykonania umowy sprzedaży przez klienta., a tym samym możliwe jest dochodzenie roszczeń z tytułu naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania - art. 471 Kodeksu cywilnego (Dz.U.2017.0.459 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny).

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz chcąc aby każdy klient dokonujący zakupów w naszym sklepie był w pełni zadowolony z zakupionego towaru oraz z jakości obsługi, w tym i z dostawy, zawsze staramy się wyjaśnić ewentualne opóźnienia oraz problemy związane z obsługą przesyłek przez firmę kurierską.

Możliwy jest również osobisty odbiór w siedzibie sklepu w Rudzie Śląskiej przy ulicy 1-go Maja 346. W przypadku wybrania opcji odbioru osobistego zamówienie będzie przygotowane do odbioru maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych. O możliwości odbioru zamówienia klient zostanie poinformowany osobnym mailem.

4. Zasady płatności i koszt wysyłki.

Klient może wybrać następujące formy płatności:

- przy odbiorze - należność pobiera kurier DHL

- płatność internetowa PayU

- przelewem na rachunek bankowy - mBank - PPHU Gawena

14 1140 2004 0000 3702 5663 5384 - zamówienie z wpłatą na konto będzie realizowane dopiero po wpłynięciu pieniędzy na konto

- płatność gotówką lub kartą w sklepie stacjonarnym - odbiór osobisty

 

Koszty wysyłki:

-  Kurier DHL za pobraniem - 17,00 PLN

- Kurier DHL płatność z góry - 15,00 PLN

- Paczkomaty InPost płatność z góry - 11,99 PLN

- Paczkomaty InPost za pobraniem - 14,99 PLN

- Pocztex w Ruchu odbiór w punkcie - 7,00 PLN

- odbiór osobisty w siedzibie firmy - 0,00 PLN

 

Przy zamówieniach powyżej 150 zł brutto nie doliczamy kosztów wysyłki.

5. Reklamacje i zwroty.

Sklep czasnasparty.pl dokłada wszelkich starań, aby zamówiony przez Klienta towar był zgodny z jego oczekiwaniami. Jednakże Klient może zwrócić zakupiony towar bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty dostawy przesyłki zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. ((Dz. U. z dnia 24 czerwca 2014, poz. 827 z późn. Zmianami)

Zwracany towar należy odesłać przesyłką na własny koszt na adres: P.P.H.U. GAWENA Barbara Kaczor, ul. 1-go Maja 346, Ruda Śląska 41-710. Aby odstąpić od umowy zawartej na odległość, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: sklep@czasnaparty.pl lub wysłać oświadczenie woli drogą pocztową na adres: P.P.H.U. GAWENA Barbara Kaczor, ul. 1-go Maja 346, Ruda Śląska 41-710.

Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość:

 

................................................ ......................, dn. ......................

 

................................................

 

................................................

 

imię, nazwisko i adres konsumenta

 

 

 

 

 

PPHU Gawena Barbara Kaczor

ul. 1-go MAJA 346

41-710 Ruda Śląska

 

 

 

OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ

 

Ja/My(*)niniejszym informuję/informujemy(*)o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(

*)umowy dostawy następujących rzeczy(*)

 

Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)

 

Zwrotu należnej z tytuły odstąpienia od umowy kwoty proszę dokonać na następujący rachunek bankowy:

 

Bank: ………………………………………………………………………………………………

 

Numer rachunku: ……………………………………………………………………………………..

 

........................................

 

/podpis konsumenta/ tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej

 

 

 

 

Sklep czasnaparty.pl gwarantuje zwrot kwoty równej cenie zwracanego towaru + koszt najtańszej oferowanej przez sklep formy przesyłki. Zwrotowi nie podlega koszt przesyłki poniesiony przez klienta w momencie odsyłania zwracanego towaru.

 

 

Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy kupna sprzedaży przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. W przypadku, kiedy na zakup towaru została wystawiona faktura VAT, wraz ze zwrotem odpowiedniej kwoty zostanie wystawiona faktura korygująca. Faktura korygująca zostanie wysłana do klienta Pocztą Polską.

 

 

W przypadku kiedy po otrzymaniu towaru klient zmieni zdanie co do koloru, rozmiaru, wzoru lub jakiejkolwiek z cech produktu, która może podlegać różnicowaniu, koszty wymiany (wysyłki w obie strony) towaru ponosi w całości klient.

 

Klient ma prawo do reklamowania zakupionego towaru w przypadku niezgodności towaru z umową. O niezgodności klient powinien poinformować pisemnie. Pisemne oświadczenie oraz reklamowany towar należy wysłać na adres: P.P.H.U. GAWENA Barbara Kaczor, ul. 1-go Maja 346, Ruda Śląska 41-710. W przypadku reklamacji związanej ze zniszczeniem produktu w transporcie należy dołączyć protokół szkody spisany z kurierem w momencie odbioru paczki.

 

ZASTRZEŻENIA PRAWNE

Wszystkie zdjęcia oraz teksty zamieszczone w sklepie są chronione prawami autorskimi. Zabrania się ich kopiowania i używania do celów handlowych oraz prezentacji na innych stronach internetowych bez zgody Sklepu.

 

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH OSOBOWYCH

Dane Klientów dokonujących zakupów w naszym wirtualnym sklepie są poufne. Nie są udostępniane osobom trzecim ani innym podmiotom i wykorzystywane są tylko do realizacji zamówień oraz w przypadku osób, które skorzystały z subskrypcji, do informowania ich o nowościach pojawiających się w Sklepie . Klient może w każdej chwili zastrzec, że nie chce otrzymywać takich informacji. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. 133 z dnia 29 października 1997 roku poz. 833), każdy Klient ma prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz do żądania usunięcia ich z bazy.